کانال آخرین خبر

♦️پامپئو: از شنیدن این خبر که ۱+۴ قصد ایجاد ساز و کارهایی خاص برای حفظ کانال مالی با ایران جهت حفظ برجام را دارند، مأیوس و برآشفته شدم
کانال آخرین خبر
♦️پامپئو: از شنیدن این خبر که ۱+۴ قصد ایجاد ساز و کارهایی خاص برای حفظ کانال مالی با ایران جهت حفظ برجام را دارند، مأیوس و برآشفته شدم

🔺پوستر منتشر شده در اینستاگرام رییس جمهور/ جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است…
کانال آخرین خبر
🔺پوستر منتشر شده در اینستاگرام رییس جمهور/ جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است…

کانال آخرین خبر
🔺اولین واکنش به سخنان ترامپ در سازمان ملل: نفت پایه اوپک بالا کشید

🔹قیمت سبد نفتی اوپک دیروز به ۷۸ دلار و ۸۱ سنت برای هر بشکه رسید، در حالی که قیمت این شاخص یک روز پیش از آن ۷۷ دلار و هشت سنت بود.

🔹قیمت شاخص نفت خام برنت دیروز به ۸۱ دلار و ۲۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۷۲ دلار و هشت سنت رسید.

🔺پوستر منتشر شده در اینستاگرام رییس جمهور
کانال آخرین خبر
🔺پوستر منتشر شده در اینستاگرام رییس جمهور

کانال آخرین خبر
♦️تکمیلی/ عراقچی: علیرغم اینکه رئیس کنونی شورای امنیت آمریکاست، اخباری داریم ترامپ می خواهد جلسه ای را تشکیل دهد و بعدا موضوع آن را تغییر دادند و امکان حضور ایران را حذف کردند

🔹براساس اخباری که داریم در جلسه فردا اکثر کشورهای عضو شورا و به ویژه اروپایی ها از برجام و لزوم پایبندی ایران دفاع کنند و جلسه فردا برخلاف خواست ترامپ تبدیل خواهد شد
🔹ارزیابی من این است که جلسه فردا به انزوای بیشتر آمریکا تبدیل خواهد شد. آمریکا دو سه بار تلاش کرد موضوع ایران را به شورای امنیت بکشاند ولی هر بار بقیه اعضا ممانعت کردند و هر جلسات به جلسات حمایت از ایران تبدیل شد
🔹اینکه ایشان (ترامپ) در ابتدای صحبتش گفت دستاوردهای دولت من در دو سال گذشته بیشتر از هر رئیس جمهور آمریکا بود که به جوک شبیه است و همه خندیدند و این بی سابقه است که رئیس جمهوری این چنین مضحکه شود
🔹هیچ کشوری رغبت ندارد با چنین فرد و دولتی وارد مذاکره شود. هم ایشان هم وزیر خارجه و هم دولتش مواضع متناقضی داشته اند. باب لجبازی نیست بلکه براساس منطق استواری است نمی توانیم با کسی که به تعهدات پایبند نیست وارد مذاکره شویم

♦️عراقچی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری :دولت فعلی آمریکا به هیچ وجه ظرفیت گفتگو کردن ندارد
کانال آخرین خبر
♦️عراقچی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری :دولت فعلی آمریکا به هیچ وجه ظرفیت گفتگو کردن ندارد

🔺توییت روحانی درباره دعوت دولت آمریکا برای سرپیچی از قانون
کانال آخرین خبر
🔺توییت روحانی درباره دعوت دولت آمریکا برای سرپیچی از قانون

کانال آخرین خبر
♦️واکنش سی‌ان‌ان به اظهارات ترامپ: اگر روحانی دوست داشتنی است پس چرا او را مستبد خواند؟

🔹'جیم شوتو' (jim sciutto)خبرنگار بخش امنیت ملی سی ان ان دراین باره گفت: آنچه که ساعاتی پیش در توئیت ترامپ درباره ایران می بینیم که در آن رئیس جمهوری ایران را فردی دوست داشتنی می خواند و سپس در بدو ورود به سازمان ملل هرگونه دیدار با طرف ایران را منتفی می داند و سپس در پشت تریبون مجمع عمومی سازمان ملل لحن خود را تغییر داده و دولت ایران را مستبد می خواند، تمامی گفتارهایی است که در باره ایران در تضاد است/ ایرنا

کانال آخرین خبر
🔺تحلیل "حسام الدین آشنا" از صحیتهای رییس جمهور پیش از سخنرانی در سازمان ملل:

🔹برای ترامپ خودش مهمتر از آمریکا است
🔹روحانی اسیر گفتمان ترامپی نخواهد شد
🔹او با جهان سخن می گوید نه ترامپ
🔹او از ایران دفاع می‌کند نه از خود/ خبرآنلاین

تصویری از هیئت ایالات متحده آمریکا هنگام سخنرانی رئیس جمهوری کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل
کانال آخرین خبر
تصویری از هیئت ایالات متحده آمریکا هنگام سخنرانی رئیس جمهوری کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل
♦️روحانی: چرا رؤسای سازمان‌های تروریستی منجمله سازمانی که مسئولیت رسمی عملیات شنبه را به عهده گرفت در کشورهای غربی فعالیت می کنند و برنامه رسمی برای جمع‌اوری پول می‌گذارند؟
کانال آخرین خبر
♦️روحانی: چرا رؤسای سازمان‌های تروریستی منجمله سازمانی که مسئولیت رسمی عملیات شنبه را به عهده گرفت در کشورهای غربی فعالیت می کنند و برنامه رسمی برای جمع‌اوری پول می‌گذارند؟
ظریف، واعظی و عراقچی در سازمان ملل
کانال آخرین خبر
ظریف، واعظی و عراقچی در سازمان ملل
کانال آخرین خبر
♦️♦️متن کامل سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل:/3

حضار محترم؛
بر همین اساس، ما از همان ابتدای بحران سوریه نسبت به هرگونه مداخله در امور داخلی این کشور و استفاده از راهکارهای غیر قانونی از جمله حمایت از گروه‌های افراطی و ترویستی برای اعمال فشار بر دولت سوریه، هشدار داده و تاکید کردیم که این بحران صرفاً از طریق گفت‌وگو میان طرف‌های سوری، قابل حل است. در همین راستا، حضور مشاورین نظامی ما در سوریه، به در خواست دولت سوريه انجام شده و منطبق بر حقوق بین‌الملل، و برای مبارزه با تروریزم است. ایران، روسیه و ترکیه در همکاری با دولت سوریه و طرف‌های سوری موفق شده‌اند در قالب فرایند آستانه، كه اوايل ماه جاري ميلادي، سومین اجلاس سرانِ آن، در تهران برگزار شد، نقش مؤثری در کاهش تنش در سوریه ایفا کرده و در آخرین اقدام مشترک، از درگیری و خونریزی در منطقه ادلَب جلوگیری کنند.
در طی بیش از سه سال گذشته، شاهد وضعیت وخیم انساني در یمن هستیم كه منجر به تخریبِ زیرساخت‌ها، کشتار و مجروح شدن صدها هزار نفر از مردم بیگناه و آوارگی میلیون‌ها نفر و وقوع قحطی و بیماری‌های مزمن شده است. این اقدامات غیر انسانی، مصداق بارز جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی است. بحران یمن صرفاً از طریق گفت‌وگوی‌های یمنی – یمنی و بدون مداخله خارجی، قابل حل است. و در این راستا، آماده هر نوع کمک هستیم.
اصلی‌ترین بحران خاورمیانه، بی‌تردید مسأله فلسطین است. گذشت زمان نباید و نمی‌تواند موجب توجیه اشغالگری باشد. جنایات بی شمار رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها بدون کمک‌های مادی و تسلیحاتی و سیاسی ایالات متحده، امکان‌پذیر نبوده است. اسراییل با داشتن زرادخانه هسته‌ای و تهدید صریح دیگران به نابودی با سلاح هسته‌ای، بزرگترین خطر برای صلح و ثبات منطقه و جهان است.
اقدام زشت دولت امریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس و تصویب قانون نژادپرستانه «دولت یهود» در اسرائیل، ناقض موازین بین‌المللی بوده و مصداق بارز آپارتاید است.

خانم رئيس،
گسترش روابط با همسايگان و ايجاد منطقه امن‌تر و توسعه‌يافته‌تر، از اولويت‌هاي اصلي سياست خارجي ايران است. چند هفته پيش، جمهوری اسلامی ایران، به همراه چهار کشور ساحلیِ دیگرِ دریای خزر، کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را به امضا رساندند. اطمينان دارم این اقدام تاريخي موجب تقویت حُسن همجواری و پیشرفت برای همه کشورهای ساحلی خواهد بود. ما با همسایگان جنوبی خود در سواحل خلیج فارس نیز همین روابط را می خواهیم. ما معتقد به تشکیل سازوکاری مشترک برای منطقه خلیج فارس با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه مي‌باشيم. امنيت خليج فارس و تنگه هرمز، هميشه براي ما مهم بوده و همان‌طور كه در طول جنگ تحميليِ عراق علیه ایران، از آن حفاظت كرديم، در آينده نيز با هرگونه تلاش براي اِخلال در اين آب‌راهِ حياتي، مقابله خواهيم كرد.
ایران نگاهی صلح‌طلبانه به مسائل سیاسی و بین‌المللی داشته و بنای جنگ با هیچ کشوری را نداشته و ندارد. ايران نيازي به امپراتوري ندارد. ايران نه بر اساس سياست كه در فرهنگ و تمدن خود يك امپراتوري است.
ایران حلقه وصل شرق به غرب بوده است و خواهد بود؛ دیدبانی هوشیار برای جهانی عاری از خشونت.
جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است که قبل از همه جهان، ماهیت فاشیستیِ رژیمِ بعثی را شناخت و در برابر تجاوز آن مردانه جنگید. ما با حزب بعث می‌جنگیدیم قبل از آن که کویت اشغال شود.
جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است که در خط مقدم مبارزه با طالبان بود و در نبرد با تروریسم طالبان، شهید داد. ما با القاعده و طالبان می‌جنگیدیم قبل از آنکه به نیویورک حمله شود.
جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است که با داعش جنگید و آن را تصویری مجعول از اسلام‌گرایی نشان داد. ما با داعش می‌جنگیدیم قبل از آن که در پاریس و لندن و بروکسل، عملیات کنند.
واقعیات تاریخی درباره ایران را بپذیرید. از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید. جهان، دوستی بهتر از ایران نخواهد داشت، اگر صلح، آرمان شماست.

از توجه شما سپاسگذارم.
کانال آخرین خبر
♦️♦️متن کامل سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل:/2

خانم‌ها، آقایان؛
تحریم‌های یک‌جانبه و نامشروع، خود نوعی تروریسمِ اقتصادی و ناقض حقِ توسعه است. جنگ اقتصادی که آمریکا تحت عنوان تحریم‌های تازه، آغاز کرده نه تنها مردم ايران را هدف قرار داده، بلكه آثار زيان‌باري براي مردم كشورهاي ديگر داشته و در روند تجارت جهاني، اِخلال کرده است.
ملت ایران در خلال چهل سال گذشته نشان داده که علیرغم سختی‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها، همچنان مقاوم است و می‌تواند از این مرحله دشوار نیز به خوبی عبور کند. تاریخ هزاران ساله کشور ما نشان می‌دهد که ایران و ایرانی، در مقابل طوفان حوادث هرگز نشکسته و حتی سر خم نکرده است. در اینجا به صراحت اعلام می كنم كه سياست آمريكا در قبال جمهوري اسلامي ايران از ابتدا غلط بوده و رويكرد لجاجت در مقابل خواستِ مردم ايران، كه در انتخابات‌هاي متعدد بروز و ظهور يافته، یقیناً محکوم به شكست است. ايران با قدمت تاريخي و تمدني و فرهنگیِ غني و با جايگاه مهم ژئوپوليتيك خود، واقعيتي غيرقابل انكار است. بدون شك، سياست مشاركت با ايران، آثار مباركي براي ملت‌ها در بر داشته، كه يك نمونه آن همكاري ايران با كشورهاي دوست در مبارزه با تروريسم است.
درک ایالات متحده آمریکا از روابط بین‌الملل، اقتدارگرایانه است. آمریکا فکر می‌کند چون زور دارد حق هم دارد. درک آن‌ها از قدرت، نه اقتدارِ مشروع و قانونی، که زورگویی است. هیچ دولت و ملتی را نمی‌توان به زور به پایِ میز مذاکره آورد و اگر چنین شود آنچه انباشت می‌شود، خوشه‌های خشم ملت‌هاست که نصیب زورگویان خواهد شد.
ما هم معتقدیم که در نهایت، راه بهتری جز گفت‌وگو وجود ندارد اما گفت‌وگو، دوسویه است، و براساس برابری، عدالت و منزلت انسان‌ها و بر مبنای قواعد و حقوق بین‌الملل. قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، «ورق پاره» نیست. ما از شما دعوت می‌کنیم که به قطعنامه ۲۲۳۱ بازگردید؛ ما از شما دعوت می‌کنیم که به میز مذاکره‌ای که آن را برهم زدید، بازگردید. اگر از برجام می‌ترسید و آن را کارنامه رقیبان سیاسی خود در آمریکا می‌دانید، ما از شما دعوت می‌کنیم به مصوبه شورای امنیت بازگردید. ما از شما دعوت می‌کنیم که در نهادهای بین‌المللی بمانید. تحریم نکنید که تحریم و تکفیر دو روی یک سکه است؛ در تکفیر، اندیشه انسان‌ها انکار می‌شود و در تحریم، زندگی و رفاه مردم نفی می‌گردد.
برای گفت‌و‌گو نیازی به گرفتن عکس‌های دونفره نیست، می‌توان در همین جا و در این مجمع عمومی، سخنِ یکدیگر را شنید. من گفت‌و‌گو را از همین جا آغاز می‌کنم و به صراحت اعلام می‌کنم: موضوع امنیت بین‌الملل، بازیچه سیاستِ داخلی آمریکا نیست. سازمان ملل، یکی از ادارات ِدولت ایالات متحده آمریکا نیست. هر گفت‌وگویی می‌تواند، از همان جایی و از همان کسی که گفت‌گو را قطع کرده و پیمان را زیر پا گذاشته است، شروع شود. شروع آن، پایان دادن به تهدید و تحریم‌ ظالمانه‌ای است که، ناقضِ اصولِ اخلاقی و حقوق بین‌الملل است.
سخن ما روشن است: تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض،تهدید در برابر تهدید. و گام در برابر گام، به جای حرف در برابر حرف.
سیاست ایران روشن است: نه جنگ، نه تحریم؛ نه تهدید، نه زورگویی؛ فقط وفای به عهد و عمل به قانون. ما از صلح و دموکراسی در همه خاورمیانه، حمایت می‌کنیم. دانش هسته‌ای را واجب و سلاح هسته‌ای را حرام می‌دانیم.
ما به عنوان قربانیان دیروز و امروز تروریسم همواره در صف مقدم مبارزه واقعی با تروریسم بوده‌ایم و خواهیم بود. مردم ما امروز عزادار شهادت ده‌ها انسان بی‌گناه اند که روز شنبه توسط تروریست‌هایی بخاک و خون کشیده شدند که با کمال وقاحت از برخی پایتخت‌های غربی و در مصاحبه با رسانه‌هایی که در غرب با دلارهای نفتی اداره می‌شوند مسئولیت این وحشیگری را پذیرفتند. ما در ایران تمامی اقدامات تروریستی را بدون ملاحظه محکوم کرده و می کنیم. ما از بیانیه محکم شورای امنیت ملل متحد در این زمینه استقبال می کنیم. ولی چرا رؤسای سازمان‌های تروریستی منجمله سازمانی که مسئولیت رسمی عملیات شنبه را به عهده گرفت در کشورهای غربی فعالیت می کنند و برنامه رسمی برای جمع‌اوری پول می‌گذارند؟ آیا این اقدامات مغایر مقررات بین‌المللی نیست؟ چرا هیچیک از ‌کشورهای تامین کننده مالی گروه‌های تروریستی ضد مردم ایران که سابقه تامین مالی و تسلیحاتی داعش و النصره و القاعده را نیز دارند نه تنها مورد مؤاخذه قرار نمی‌گیرند بلکه تشویق و تسلیح هم می‌شوند؟ برای اینکه دنیا ادعای مبارزه با تروریزم را جدی بگیرد، نیازمند یک اقدام مشترک جهانی برای برخورد جدی با این پدیده شوم بدون توجه به عاملین و قربانیان آن هستیم.
کانال آخرین خبر
♦️♦️متن کامل سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل:/1

بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و الصلوة والسلام علی رسول الله و آله و صحبه»

خانم رئیس،
انتخاب شما را به ریاست هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تبریک می‌گویم.
امروز در شرایطی گرد هم آمده‌ایم که جهان، از خودسری و بی‌توجهی برخی از دولت‌ها به ارزش‌ها و نهادهای بین‌المللی در رنج است. پیام حضور ما در اینجا، آن است که ایجاد منافع و امنیتِ جهان با کمترین هزینه، در سایۀ هماهنگی و همکاری کشورها امکان‌پذیر است. اما متأسفانه در جهان امروز شاهد حاکمانی هستیم که فکر می‌کنند با تقویت ناسیونالیزمِ افراطی، نژادپرستی و بیگانه ستیزی که یادآور تفکر نازی هاست و با زیر پا گذاشتن مقررات جهانی و تضعیف سازمان‌های بین‌المللی بهتر می‌توانند به منافع خود دست یابند و یا حداقل برای کوتاه مدت، می‌توانند بر احساسات عمومی و جذب آرای مردم، تأثیر بگذارند و برای این منظور، به نمایش‌های مضحکی حتی در قالب تشکیل جلسه غیرمعمول شورای امنیت، دست می‌زنند.
باید برای همیشه، این خیال‌پردازی را کنار بگذاریم که، می‌توان با سلب امنیت و صلح از دیگران، صلح و امنیت بیشتری را برای خود، دست و پا کرد. باید مجال رشد به این تفکر را ندهیم که می‌توان با ایجاد ناامنیِ ساختگی، از دیگران باج‌خواهی کرد. در این مسیر، مقابله با چندجانبه‌گرایی، نه نشانه قدرت بازو، که علامت ضعفِ اندیشه است و حکایت از عدم شناخت از جهانی درهم‌تنیده و پیچیده، دارد.
در این شرایط، بی‌تفاوتی و بی‌اثری نهادهای بین‌المللی می‌تواند خطری برای صلح جهانی باشد. دولت‌های اقتدارگرا دشمنان صلح و پدران جنگ هستند.
دولت ایالات متحده آمریکا، دست‌کم در صورت هیأت حاکمۀ کنونی خود، عزم آن دارد که کلیه نهادهای بین‌المللی را بی‌خاصیت سازد. این دولت درحالی‌که برخلاف قواعد و حقوق بین‌الملل، از یک توافق چندجانبۀ مصّوب شورای امنیت خارج شده، جمهوری اسلامی ایران را به گفت‌و‌گوی دوجانبه می‌خواند. دولتی که هنوز به دولت بودن خود آگاه نیست و عهد و پیمان سَلَف خود را نقض می‌کند و اصل حقوقیِ مسئولیت دائمیِ دولت‌ها را نمی‌شناسد. دولتی که به مشورت نخبگان، بها نمی‌دهد؛ از ایران می‌خواهد با او گفت‌وگو کند!
ما با چه معیاری می‌توانیم با چنین دولتِ بدعهدی، عهدِ جدیدی ببندیم! هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت باشد، نه با اِعراض از آن و بازگشت به گذشته، که این ارتجاعی بزرگ است. ارتجاعِ بزرگ‌تر آن‌که دولت آمریکا پنهان نمی‌کند که در پی براندازی همان دولتی است که خواستار گفت‌وگو با آن است!

حضار محترم؛
رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی همواره مبتنی بر چندجانبه گرائی و پایبندی به اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل بوده است. احترام ما به معاهده عدمِ اشاعه، و مذاکرات سخت و طولانی ما با گروه ۱+۵ که منجر به توافق برجام شد، نمونه بارزی از این رویکرد است.
خرسندیم که جامعه بین‌المللی، خروج یک‌جانبه و غیرقانونیِ دولت آمریکا از برجام را برنتافت و در برابر آن موضعی قاطع اتخاذ نمود. برجام حاصل بیش از یک دهه تلاش دیپلماتیک و یک دوره مذاکرات فشرده برای رفع یک بحرانِ ساختگی بود. این سند توسط قطعنامه 2231 شورای امنیت به اتفاق آراء تأیید و به تعهدی بین‌المللی تبدیل شد. بر اساس این قطعنامه، همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای موظف‌اند از هر اقدامی در مغایرت با آن خودداری کرده و از اجرای برجام حمایت نمایند.
بر پایه دوازده گزارش متوالیِ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تا به امروز به کلیه تعهدات خود پایبند بوده است؛ لکن آمریکا از همان ابتدا به اجرای تعهداتش وفادار نماند. متعاقباً دولت فعلی آمریکا به بهانه‌های واهی با نقض تعهدات خود، از این توافق خارج شد. سازمان ملل متحد نبايد اجازه دهد كه مصوباتش، گروگانِ بازي‌هاي انتخاباتي و تبليغاتي برخي از اعضا گردد و به هيچ عضوي نبايد اجازه داد که به دليل مسائل داخلي، از اجراي تعهدات بين‌المللی، شانه خالي كند.
علاوه بر این، آمريكا از سایر کشورها نیز می‌خواهد برجام را نقض کنند. خطرناک‌تر اینکه، آمریکا همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی را تهدید می‌کند که اگر به قطعنامه 2231 شورای امنیت عمل کنند، مجازات خواهند شد. این دو، یعنی «دعوت عام برای سرپیچی از قانون» و «تهدید قانون مداران به مجازات»، برای اولین بار است که در تاریخ این سازمان، اتفاق می‌افتد. این روش منحصر به برجام نیست، و در برخورد آمریکا حتی با دیوان کیفری بین‌المللی نیز حاکم است.
ما از حمایت جامعه جهانی و تلاش‌های اتحادیه اروپا، روسیه و چین در حمايت از اجراي برجام، قدرداني كرده و تحقق كامل تعهداتِ مصرح در آن را، شرط بقای این دست‌آوردِ مهم دیپلماسی می‌دانیم.

کانال آخرین خبر
♦️روحانی: برپایه ۱۲ گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران از همان ابتدا به تمام تعهداتش پایبند بوه است. اما دولت آمریکا از همان ابتدا به تعهداتش پایبند نبود و دولت امریکا از این توافق خارج شد
🔹سازمان ملل نباید اجازه دهد هیچ عضوی از اجرای تعهدات بین المللی سرباز زند
🔹آمریکا از بقیه اعضا می‌خواهد به تعهدات بین‌المللی عمل نکند. این یعنی سرپیچی از قانون و تهدید قانون مداران به مجازات. برای اولین بار است که اتفاق می‌افتد
این روش فقط دربرخورد با برجام نیست. حتی در برخورد با دیوان بین‌المللی داوری هم هست
کانال آخرین خبر
♦️ رئیس جمهور روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل:

🔹امروز در شرایطی گرد هم آمده ایم که جهان از خودسری و بی توجهی برخی از دولت ها از ارزش ها و نهادهای بین المللی در رنج است.

🔹امنیت جهان در سایه همکاری و هماهنگی همه کشورها امکان پذیر است.

🔸اما با افرادی طرف هستیم که فکر می کنند می‌توانند بر احساسات عمومی تاثیر بگذارند و یا به تشکیل جلسه غیرمعمول شورای امنیت، دست می‌زنند.
♦️♦️سخنرانی رییس جمهور روحانی در سازمان ملل آعاز شد
کانال آخرین خبر
♦️♦️سخنرانی رییس جمهور روحانی در سازمان ملل آعاز شد
کانال آخرین خبر
♦️♦️ آغاز سخنرانی حسن روحانی در سازمان ملل
کانال آخرین خبر
🔺دستور معاون اول رئیس جمهوربرای تخصیص ارز به لاستیک
🔹معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: در مکاتبه با معاون اول رئیس جمهور مقرر شد ارز به لاستیک با اولویت ویژه تخصیص پیدا کند.
🔺جهانگیری مصوبه دولت را به چهار وزارتخانه ابلاغ کرد: حقوق گمرکی و سود بازرگانی واردات لاستیک خودروهای سنگین باری و مسافری با کاهش ۱۹ درصدی به ۵ رسید.