پورابراهیمی :ریسک سپرده گذاری ارزی رفع شد رییس کمیسیون اقتصا ...

کانال خبری پارسینه

هیچ میدونی ؟؟
این ربات : TGPSBOT
روزانه بسیاری از هموطن هامون رو با هم آشنا می کنه !!
رایگان هست ؛ همین الان عضو شو !!
الناز م
الناز م
دختر | سن : 31 | محبوبیت : 5
شهر : تبریز
(✿◠‿◠♥) ḡṓḻḙẏḁṧ (♥◠‿◠✿)
(✿◠‿◠♥) ḡṓḻḙẏḁṧ (♥◠‿◠✿)
دختر | سن : 69 | محبوبیت : 13
شهر : تهران
عباس شریفی
عباس شریفی
دختر | سن : 15 | محبوبیت : 0
شهر : اراک
پورابراهیمی :ریسک سپرده گذاری ارزی رفع شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در بحث سپرده های ارزی، بانک ها عاملیت بانک مرکزی را برعهده دارند، تاکید کرد که این سپرده ها با ضمانت بانک مرکزی پرداخت می شود.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: یکی از موضوعات مهمی که در فضای اقتصادی لازم بود، مدیریت شود، موضوع منابع ارزی است که خارج از نظام بانکی در دست مردم به شکلی نگهداری می شود و طبیعتا خروج این مجموعه منابع از دسترس حوزه فعالیت های ارزی کشور می تواند عاملی برای نابسامانی در حوزه بازار ارز باشد و از طرفی برای مردم هم ایجاد مشکل کند.

وی با اشاره به طرح دوفوریتی مجلس درباره سپرده های ارزی ، اظهار داشت: در این طرح پیشنهادی، مردم می توانند منابع ارزی که در اختیار دارند را در حساب سپرده ارزی در اختیار نظام بانکی و با ضمانت بانک مرکزی قرار دهند؛ یعنی بانک ها در حال حاضر عاملیت بانک مرکزی را برعهده دارند و هیچگونه ریسکی برعهده نظام بانکی نیست و لذا با ضمانت بانک مرکزی میزان پرداخت تعهدات آنها انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه، جایگاه بانک مرکزی مبنای تصمیم در اقتصاد کشوربوده و ضمانت بانک مرکزی اساس آن است، افزود: امروز در بسیاری از موضوعات حتی در حوزه ریالی، مردم به بانک ها زمانی که بانک مرکزی به آن اعتماد دارد، اطمینان می کنند.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی همان رفتاری که در حوزه ریالی دارد، طبیعتا درباره سپرده های ارزی هم همان رفتار را خواهد کرد. طبیعتا انتظار نیز آن است که بانک مرکزی تمام چیزی که اعلام می کند را درباره سپرده های ارزی تعهد کند و طبعا این اتفاق هم خواهد افتاد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، مشکلات قبلی درباره سپرده های ارزی در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ را یادآور شد و افزود: اشکالی که در گذشته وجود داشت این بود که سپرده های مردم ارزی دریافت و بعد ریالی و یا نرخ های مبادله ای تصفیه شد البته این امر دیگر حتما اتفاق نخواهد افتاد و طبیعتا بانک مرکزی تضامین لازم را در این حالت ارائه کرده است.

@parsinehnews
تاریخ : 1397/08/23 | بازدید این مطلب : 3

پورابراهیمی :ریسک سپرده گذاری ارزی رفع شد رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در بحث سپرده های ارزی، بانک ها عاملیت بانک مرکزی را برعهده دارند، تاکید کرد که این سپرده ها با ضمانت بانک مرکزی پرداخت می شود. محمدرضا پورابراهیمی گفت: یکی از موضوعات مهمی که در فضای اقتصادی لازم بود، مدیریت شود، موضوع منابع ارزی است که خارج از نظام بانکی در دست مردم به شکلی نگهداری می شود و طبیعتا خروج این مجموعه منابع از دسترس حوزه فعالیت های ارزی کشور می تواند عاملی برای نابسامانی در حوزه بازار ارز باشد و از طرفی برای مردم هم ایجاد مشکل کند. وی با اشاره به طرح دوفوریتی مجلس درباره سپرده های ارزی ، اظهار داشت: در این طرح پیشنهادی، مردم می توانند منابع ارزی که در اختیار دارند را در حساب سپرده ارزی در اختیار نظام بانکی و با ضمانت بانک مرکزی قرار دهند؛ یعنی بانک ها در حال حاضر عاملیت بانک مرکزی را برعهده دارند و هیچگونه ریسکی برعهده نظام بانکی نیست و لذا با ضمانت بانک مرکزی میزان پرداخت تعهدات آنها انجام خواهد شد. وی با بیان اینکه، جایگاه بانک مرکزی مبنای تصمیم در اقتصاد کشوربوده و ضمانت بانک مرکزی اساس آن است، افزود: امروز در بسیاری از موضوعات حتی در حوزه ریالی، مردم به بانک ها زمانی که بانک مرکزی به آن اعتماد دارد، اطمینان می کنند. پورابراهیمی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی همان رفتاری که در حوزه ریالی دارد، طبیعتا درباره سپرده های ارزی هم همان رفتار را خواهد کرد. طبیعتا انتظار نیز آن است که بانک مرکزی تمام چیزی که اعلام می کند را درباره سپرده های ارزی تعهد کند و طبعا این اتفاق هم خواهد افتاد. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، مشکلات قبلی درباره سپرده های ارزی در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ را یادآور شد و افزود: اشکالی که در گذشته وجود داشت این بود که سپرده های مردم ارزی دریافت و بعد ریالی و یا نرخ های مبادله ای تصفیه شد البته این امر دیگر حتما اتفاق نخواهد افتاد و طبیعتا بانک مرکزی تضامین لازم را در این حالت ارائه کرده است. @parsinehnews