🔺باید به حداقل ها قانع بود و پاپیچ مردم نشد❗️ 🔹دهه شصت اگر د ...

کانال گیزمیز 💯

هیچ میدونی ؟؟
این ربات : TGPSBOT
روزانه بسیاری از هموطن هامون رو با هم آشنا می کنه !!
رایگان هست ؛ همین الان عضو شو !!
بانو
بانو
دختر | سن : 20 | محبوبیت : 21
شهر : كرمان
حامد
حامد
دختر | سن : 25 | محبوبیت : 1
شهر : ورامین
...عابدی ...
...عابدی ...
دختر | سن : 22 | محبوبیت : 1
شهر : عجب شیر
🔺باید به حداقل ها قانع بود و پاپیچ مردم نشد❗️

🔹دهه شصت اگر دختری چادر نداشت يا جوراب سفيد می پوشيد به او چپ چپ نگاه مي كرديم!

🔸دهه هفتاد همان دختر ازدواج كرده بود و حالا ديگر با مانتويش مشكل نداشتيم، فقط شاكی بوديم كه چرا موهايش از زير مقنعه پيداست!

🔹دهه هشتاد مشكلمان حتى اين نبود بلكه حيرت زده و متعجب مي ديديم كه گاهي برخي از روابط آزاد و دوست دختر و يواش يواش ازدواج سفيد حرف مي زنند، خدا را شكر مي كرديم كه باز همان خانم مانتويی كم حجاب به خانواده و حريم روابط زناشويی پای بند باشد و به باتلاق طلاق عاطفی و زندگی بی ضابطه زير يک سقف نيفتد و راضی بوديم كه باز وقتی كسی متهم به ازدواج سفيد می شود انكار می‌كند و هنوز قباحت و زشتی اش نريخته!

🔸حالا دهه نود كار به جايی رسيده كه طرف از روابط عجيب و غريبش -هر روز با يک نفر- فيلم لايو می گيرد و توی اينستاگرام میگذارد و ما از خدا می خواهيم كه طرف هر كاری هم می كند، اقلا فيلم و عكسش را منتشر نسازد!

🔹سالها و دهه های بعد چه خواهد شد؟می توان تصور كرد! نكته همين جاست كه در اداره جامعه هميشه بدتر از آن كه فكر می كني هم وجود دارد و قابل تصور است! ماييم كه بايد به حداقل ها قانع باشيم و خيلي پاپيچ مردم نشويم، سختی كار دقيقا انتخاب بين بد و بدتر است!

🔸انتخاب بين خوب و بد سخت نيست، هر كودكی هم می فهمد كه پاک بودن از اعتياد بهتر است! فرمود: ليس العاقل من يعرف الخير من الشر، بل العاقل من يعرف خير الشرين! مديريت يعنی انتخاب بين بد و بدتر!

🔹وقتي من رييس زندان هستم، تصميم من بين معتاد بودن زندانی يا پاک بودنش نيست، بلكه بايد تصميم بگيرم كه برای اين زندانيان معتاد سرنگ رايگان توزيع كنم- كه تا ديروز همين كار را غلط می دانستم- يا بی اعتنا باشم و بگذارم با سرنگ مشترک و لوله خودكار و سيخ و ميخ كارشان را راه بياندازند و بقيه را هم مبتلا كنند و ايدز بيشتر منتشر شود؟ سختی مديريت كشور و اداره جامعه در انتخاب هاي دشوار و حساس ميان بد و بدتر است!

🔸اين ضابطه در همه مصاديق و امور از فيلترينگ تلگرام و مميزی كتاب تا بحث حضور بانوان در ورزشگاه جاري ست،

🔻پس اي دوست مدعی بصيرت، تأمل!
البته می توان وقتي رييس زندان يا پزشک بازداشتگاه دستور توزيع سرنگ رايگان را میدهد به او فحش داد و ناسزا گفت و او را در رسانه ها به نفوذی اجنبی و مروّج اعتياد متهم ساخت و بركنارش كرد و در تلويزيون هم به عنوان يک عنصر ناصالح ممنوع التصويرش ساخت و ...
اما زمان، معلم خوبی است!

✍️ حجه الاسلام محمدرضا رائری

🆔 @GizmizTel 💯
تاریخ : 1397/07/29 | بازدید این مطلب : 6

🔺باید به حداقل ها قانع بود و پاپیچ مردم نشد❗️ 🔹دهه شصت اگر دختری چادر نداشت يا جوراب سفيد می پوشيد به او چپ چپ نگاه مي كرديم! 🔸دهه هفتاد همان دختر ازدواج كرده بود و حالا ديگر با مانتويش مشكل نداشتيم، فقط شاكی بوديم كه چرا موهايش از زير مقنعه پيداست! 🔹دهه هشتاد مشكلمان حتى اين نبود بلكه حيرت زده و متعجب مي ديديم كه گاهي برخي از روابط آزاد و دوست دختر و يواش يواش ازدواج سفيد حرف مي زنند، خدا را شكر مي كرديم كه باز همان خانم مانتويی كم حجاب به خانواده و حريم روابط زناشويی پای بند باشد و به باتلاق طلاق عاطفی و زندگی بی ضابطه زير يک سقف نيفتد و راضی بوديم كه باز وقتی كسی متهم به ازدواج سفيد می شود انكار می‌كند و هنوز قباحت و زشتی اش نريخته! 🔸حالا دهه نود كار به جايی رسيده كه طرف از روابط عجيب و غريبش -هر روز با يک نفر- فيلم لايو می گيرد و توی اينستاگرام میگذارد و ما از خدا می خواهيم كه طرف هر كاری هم می كند، اقلا فيلم و عكسش را منتشر نسازد! 🔹سالها و دهه های بعد چه خواهد شد؟می توان تصور كرد! نكته همين جاست كه در اداره جامعه هميشه بدتر از آن كه فكر می كني هم وجود دارد و قابل تصور است! ماييم كه بايد به حداقل ها قانع باشيم و خيلي پاپيچ مردم نشويم، سختی كار دقيقا انتخاب بين بد و بدتر است! 🔸انتخاب بين خوب و بد سخت نيست، هر كودكی هم می فهمد كه پاک بودن از اعتياد بهتر است! فرمود: ليس العاقل من يعرف الخير من الشر، بل العاقل من يعرف خير الشرين! مديريت يعنی انتخاب بين بد و بدتر! 🔹وقتي من رييس زندان هستم، تصميم من بين معتاد بودن زندانی يا پاک بودنش نيست، بلكه بايد تصميم بگيرم كه برای اين زندانيان معتاد سرنگ رايگان توزيع كنم- كه تا ديروز همين كار را غلط می دانستم- يا بی اعتنا باشم و بگذارم با سرنگ مشترک و لوله خودكار و سيخ و ميخ كارشان را راه بياندازند و بقيه را هم مبتلا كنند و ايدز بيشتر منتشر شود؟ سختی مديريت كشور و اداره جامعه در انتخاب هاي دشوار و حساس ميان بد و بدتر است! 🔸اين ضابطه در همه مصاديق و امور از فيلترينگ تلگرام و مميزی كتاب تا بحث حضور بانوان در ورزشگاه جاري ست، 🔻پس اي دوست مدعی بصيرت، تأمل! البته می توان وقتي رييس زندان يا پزشک بازداشتگاه دستور توزيع سرنگ رايگان را میدهد به او فحش داد و ناسزا گفت و او را در رسانه ها به نفوذی اجنبی و مروّج اعتياد متهم ساخت و بركنارش كرد و در تلويزيون هم به عنوان يک عنصر ناصالح ممنوع التصويرش ساخت و ... اما زمان، معلم خوبی است! ✍️ حجه الاسلام محمدرضا رائری 🆔 @GizmizTel 💯